Start do kariery

Projekt w Partnerstwie z Gumtree Polska

Realizowany w ramach kampanii społecznej.

Strona www: http://startdokariery.pl/#partnerzy

Opis:

Impulsem do uruchomienia działań projektowych, były obserwacje polskiego  rynku pracy, prowadzone przez firmę Gumtree Polska. Gumtree jest serwisem, który od lat oferuję dostęp do własnej platformy bezpłatnych ogłoszeń w tym ogłoszeń powiązanych bezpośrednio i pośrednio z obserwowanym obszarem.

Od 2014 roku portal, ruszył z projektami „Start do Kariery”.  Wszystkie edycje programu są poświęcone sytuacji młodych ludzi na rynku pracy.

Każdej edycji towarzyszy raport z badań w temacie, jakiemu poświęcona jest edycja. W raportach poza wynikami badań, znajdują się również opinie ekspertów reprezentujących środowisko biznesu i nauki.

W miarę rozwoju projektu, jest on wzbogacany o narzędzia wspierające osoby młode na rynku pracy takie jak: warsztaty planowania kariery, warsztaty strategiczne 4 strony rynku pracy, wyjazdy rozwojowo motywacyjne, wizyty studyjne w zakładach pracy itp.

Poszczególnym edycjom towarzyszą takie wydarzenia jak konferencje, spotkania tematyczne, dyskusje. Więcej szczegółów w opisach edycji projektów.

Edycje Projektu „Start do Kariery”

I edycja projektu

Termin badania:  7-13.03.2014

Tytuł: Aktywni + „Młodzi Polacy na rynku pracy”- więcej… I Edycja

II edycja projektu

Termin badania:  13.02-03.03.2015

Tytuł: Aktywni + „Młodzi fachowcy na rynku pracy”– więcej… II Edycja

Konferencja podsumowująca II Edycję Programu

III edycja projektu

Tytuł: Aktywni + „Absolwentki z fachem w ręku”- więcej… III Edycja

Konferencja prasowa – III odsłona Projektu